Португалия победи Словакия с 3:2 и записа седма победа от седем мача

...

Португалия се класира за Евро 2024, Кристиано с два гола

Португалия победи Словакия с 3:2 и записа седма победа от седем мача в група " J " на квалификациите за Евро 2024. Успехът бе от огромно значение за иберийците, защото те си подсигуряваха място на европейските финали през идната година.

Резултатът в срещата откри Гонсало Рамош в 18-ата минута, а единадесет по-късно Кристиано Роналдо от дузпа направи резултата 2:0.

Гостите върнаха едно попадение чрез Давид Ханчко в 69-ата минута, само че още веднъж Роналдо върна двата гола задатък за Португалия единствено 180 секунди по-късно. Крайният резултат в срещата оформи Станислав Лоботка в 80-ата минута.

В друга среща от същата група Исландия и Люксембург приключиха наедно 1:1. Оскарсон даде задатък на скандинавците с попадение в средата на първото полувреме, а Жерсон Родригеш изравни малко след почивката. Цял мач за гостите изигра бранителят на ЦСКА Енес Махмутович, който получи и жълт картон.

В третия мач Босна завоюва гостуването си на Лихтенщайн с 2:0, след голове на Амар Рахманович в 13-тата и Мирослав Стеванович в 41-ата минута.

В класирането води Португалия с 21 точки, пред Словакия с 13, Люксембург е трети с две-по малко. Четвъртото място заема Босна с 9 пункта, а на последните две места са Исландия със 7 и Лихтенщайн без точков актив.
 Австрия - Белгия 2:3 в среща от група F на евроквалификациите